Tanév rendje

A 2023/2024-es tanév helyi rendje:

A tanév 180 tanítási napból áll.
Első tanítási nap: 2023. szeptember 1.
Utolsó tanítási nap: 2024. június 21.
Első félév vége: 2024. január 19.
Félévi értesítők kiosztása: 2024. január 26.
Téli szünet: 2023. december 22. – 2024. január 8.
Őszi szünet: 2023. október 27. – 2023. november 6.
Tavaszi szünet: 2024. március 28. – április 5.

ORSZÁGOS KOMPETENCIAMÉRÉS 2023_2024

2023.szeptember 25. – 2023. október 13.: próbamérés 7. évfolyam

2024. március 4. – 22.: 7. évfolyam kompetenciamérés

2024. március 25. – április 24.: 6. évfolyam kompetenciamérés

2024. április 25. – május 15.: 8. évfolyam kompetenciamérés

2024. május 16. – június 3.: 4. és 5. évfolyam kompetenciamérés

Értekezlet

augusztus 31. tanévnyitó értekezlet
október 20. tantestületi értekezlet
január 17. alsós osztályozó értekezlet
január 18. felsős osztályozó értekezlet
február 1. félévi nevelési értekezlet
április 22. tantestületi értekezlet
június 12. alsós osztályozó értekezlet
június 11. felsős osztályozó értekezlet
június 28. tanévzáró értekezlet
augusztus 31. tanévnyitó értekezlet

Munka- és rendezvényterv

Augusztus:

  1. Alakuló értekezlet
  2. SULI-NYUGI interjúk
  3. Javítóvizsga
  4. SULI-NYUGI workshop
  5. Éves munkaterv megbeszélése
  6. Tanévnyitó tantestületi értekezlet

Szeptember:

1.Tanévnyitó ünnepség – Első tanítási nap
Könyvosztás (1 – 8. évfolyam)
Az első nap feladatai: tűz- és balesetvédelmi oktatás, a házirend ismertetése.
4 -8. Szülői értekezletek megtartása
8-ig Tanulói adatok ellenőrzése a Krétában (osztályfőnökök)
4-8. Bemeneti mérések: idegen nyelvi 4. évfolyam

8-ig E-naplók ellenőrzése, pontosítása (csoportok tagjai, stb.)
MaTalent mérés 5.o

  1. -22. Petőfi-hét
  2. Steigervald Krisztián előadása – generációs szakértő
  3. Tanmenetek megosztása a OneDrive-on a helyettesekkel
  4. szüreti felvonulás
  5. Magyar Diáksport Napja
    30-ig: Adatok ellenőrzése a KIR-ben
    Jelentkezés a diákolimpiára több sportágban (labdarúgás, futsal)

Október:

2. Az anyakönyvek megnyitása
papírgyűjtés
2. Népmese napja
3. Zene világnapja
4. Az állatok világnapja osztálykeretben
6. Megemlékezés az aradi vértanúkról
SULIZSÁK akció
10. Pályaorientációs nap, POM-mérés 8.évfolyam
17. Zrínyi matematikai verseny nevezése
20. Megemlékezés okt.23-ról
27. DIFER felmérés megkezdése 1. évfolyamon
Jelentkezés az országos angol és német tanulmányi versenyre (7-8.osztály)
október 30.- nov. 3. : őszi szünet

November:

10. Márton napi lámpás felvonulás du., Ludasságok: de.
Sulibuli
13. Óvónők látogatása
20. Zrínyi matematika verseny iskolai fordulója
23. Látogatás a nyíregyházi LEGO-gyárba – 7. évfolyam
30. 8.évfolyamon tanulók központi írásbeli jelentkezési lapjának leadása
Országos idegen nyelvi tanulmányi verseny iskolai fordulója (7.-8. évfolyam)
Fóti Ősz Vers és prózamondó versenyre való nevezés
Iskolaújság őszi számának megjelenése

December:

  1. December 4. A bukásra álló tanulók szüleinek értesítése
  2. December 4. Adventi gyertyagyújtás I.
  3. December 5. Buszos kirándulás Bécsbe
  4. December 6. Mikulás osztálykeretben – DÖK
  5. December 7. Idegen nyelvi programok a szünetekben
  6. December 8. DIFER mérés határideje
  7. December 11. Adventi gyertyagyújtás II.
  8. December 12. Junior angol – német nyelvvizsga
  9. December 13. Luca-napi kézműveskedés
  10. December 15. Adventi jótákonysági koncert és vásár
  11. December 18. Adventi gyertyagyújtás III.
  12. December 21. Osztálykarácsony, Adventi gyertyagyújtás IV.
    December 21. Téli szünet előtti utolsó tanítási nap
    Téli szünet 2023. december 22. – 2024. január 5.

Január:

8. Első tanítási nap
15. Házi nyelvvizsga angol és német nyelvből 8. osztályosoknak
NETFIT – mérés kezdete
17. Osztályozó értekezlet (alsó tagozat)
18. Osztályozó értekezlet (felső tagozat)
19. Első félév vége
20. Központi írásbeli felvételi
22. Magyar kultúra napja; Író-olvasó találkozó
25. Népdaléneklés Fóton
26-ig Félévi értesítők megírása és kiosztása
29. SULIVÁRÓ: Leendő elsősöknek szülői értekezlet
31. pótló központi írásbeli 8. évfolyam

Február:

1. Félévi nevelési értekezlet
5-től szülői értekezletek
SULIVÁRÓ
9. Alsós és felsős farsang (osztály szinten)
16. Zrínyi matematika verseny II.forduló
21. 8. évfolyamos tanulók jelentkezési lapjának továbbítása
21. Nyílt nap -tanórák látogatása (8 .00 – 10.00 óráig)
26. A kommunista és egyéb diktatúrák emléknapja
27.-márc.14-ig a 8. osztályosok szóbeli felvételi meghallgatása
Simonyi Zsigmond helyesírási verseny

Március:

1. SULIVÁRÓ
4-8-ig Pénz 7 pénzügyi és vállalkozói témahét
8. Matematika házi levelezőverseny 3-4. osztály I.forduló
14. Megemlékezés az 1848-as szabadságharcról- március 15.
18. Természettudományi verseny felsősöknek
20. Boldogság napja
22. Víz világnapja
27. Tojáskeresés
Aradi Jenő Megyei rajzverseny
Tavaszi szünet: Március 28.- Április 5.

Április:

8-12. Digitális témahét
11. Költészet napja
15. Felsős szavalóverseny
16. Holokauszt áldozatainak emléknapja
17. Alsós szavalóverseny
18–19. Első osztályosok beíratása
24. teadélután az idegen nyelvi mk. szervezésében
22-26. Fenntarthatósági témahét
22. Föld napja – közös ének
23.: Földrajz verseny
26. Tanítás nélküli munkanap
29-május 3. Határtalanul utazás Erdélybe
Aradi Jenő Megyei rajzverseny
Beiratkozás után szülői értekezlet a leendő elsősök szüleinek

Május:

2.-ig Bukásra álló tanulók szüleinek értesítése
3. Matematika házi levelezőverseny 3-4. o. II. fordulója
7. alsós szépíróverseny
10. Alsós népdaléneklési verseny
17. Madarak-fák napja osztálykeretben
24. Megyei komplex angol tanulmányi verseny Dunakeszin;                                                 

 24. GYEREKNAP SZMK szervezésében            

27. Felsős népdaléneklési verseny
30. Suliújság 2. száma

Június:

4. Nemzeti Összetartozás Napja
11 . Felsős osztályozó értekezlet
12. Alsós osztályozó értekezlet
13. DÖK-nap
13. NO BACKPACKS DAY
14. Tanulmányi kirándulások
17. Névadónap
18. Zsibvásár
19. Sportnap
20. DÖK nap tanítás nélküli munkanap
21. Ballagási főpróba, Bolondballagás, fagyizás, Paulinusz kupa döntője
21. (péntek) délután Ballagás + Tanévzáró ünnepség
28. Tanévzáró értekezlet

Tanítás nélküli munkanapok tervezett elosztása:

2023. október 10. pályaorientációs nap

2024. február 1. félévi értekezlet

2024. április 26. továbbképzés

2024. június 20. DÖK-nap

Mogyoród, 2023.szeptember 01..

Kralovicsné Káplár Judit

Igazgató

FOGADÓÓRÁK
Fogadóóra_2023_24. II.félév