Területi vers- és prózamondó verseny

vers2Hosszú évekig Csömörre jártunk a gyerekekkel vers- és prózamondó versenyekre. Az évek során hozzászoktunk, hogy március utolsó szombatján Csömörre utaztunk. Mindig igen színvonalas versenyt rendeztek, ahogy teltek az évek egyre nagyobb szabásúvá vált a rendezvény. A gyerekeknek alkalmuk volt kiváló színészekkel, versmondókkal megismerkedni, akik a zsűriben vállaltak részt, és tanácsaikkal látták el az ifjú tehetségeket.

Az idei tanévben szinte már megdöbbenve vettem, vettük tudomásul, hogy nem lesz verseny a csömöri iskolában!

Mivel meghívást kaptunk Szadára, a Székely Bertalan Általános Iskolába, éltünk a lehetőséggel, ide továbbítottuk felső tagozatos tanulóink közül azokat, akik jól szerepeltek az iskolai megmérettetésen.

A talán kicsit hosszúnak tűnő bevezető után, amit képtelen voltam magamban tartani, szeretnék néhány szót szólni még a mogyoródi kis csapatról!

vers1Iskolánkat a következő tanulók képviselték a megmérettetésen:

Cziprisz Barbara 7.a

Kamarás Mátyás 6.b

Németh Dániel 5.b

Panák Kevin 8.b

Szőke-Kiss Benedek 6.b

Takács Bálint 7.a

Véleményem szerint büszkék lehetünk mind a hat tanulónkra! Méltón képviselték iskolánkat a környékbeli intézmények között!

Három tanuló dobogós helyezést ért el:

   I. Takács Bálint 7.a (vers)

III. Németh Dániel 5.b (próza)

III. Cziprisz Barbara 7.a (próza)

Dani Lázár Ervin meséjét mondta el A fába szorult hernyóról, Barbi egy szívhez szóló történetet Az adakozó fáról, Bálint pedig Karinthy Frigyes: Előszó című versét.

További sikereket kívánunk Nekik!

Marjai Zsuzsanna

munkaközösség-vezető

 

 

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás