Segítség az iskolaválasztáshoz

Kedves Iskolaválasztó Szülők!

Mivel közeleg az általános iskolai beiratkozás időpontja, mely az idei évben

beiratkozas2016. április 14. (csütörtök) 8.00-19.00 között

2016. április 15. (péntek) 8.00-19.00 között

 lesz, ezért szeretnénk Önöknek iskolánkat bemutatni. Népszerűségünket mutatja, hogy az idei évben is közel 400 gyerek tanul iskolánk falai között. Az épület szépen felújított, a tantermek tágasak, világosak, színesek és otthonosak. A környékbeli iskolákhoz képest irigyelt helyzetbe kerültünk a mindennapos testnevelés bevezetése óta, hiszen rendelkezésre áll a tornaterem mellett egy újonnan felépült, minden igényt kielégítő tornacsarnok is. Így a gyerekek délutáni sporttevékenysége is helyben megoldható (birkózás, kosárlabda, kézilabda, kick-box, karate, tollaslabda, foci, rocky, hip-hop). Ez nemcsak a gyerekeknek, hanem a szülőknek is óriási segítség, hiszen nem kell logisztika ahhoz, hogy a gyereket egyik különóráról a másikra eljuttassák.

Ugyanilyen fontos, hogy a gyerekek zenei-művészeti fejlesztése is megoldott, hiszen kihelyezett tagozatként a Lisznyay Szabó Gábor Zeneiskola Veresegyház 20 éve helyben biztosítja a gyermekek zenei előképzését és hangszeres oktatását (zongora, hegedű, citera, népi furulya).

Mogyoród hagyományaihoz illeszkedve kimagasló szintű, sok elismerő díjat elérő néptánc oktatás is folyik iskolánkban.

Mogyoródon köztudottan magas a vallásukat gyakorló családok száma, így az iskolában is lehetőséget, és helyet biztosítunk a választott vallás gyakorlására. Az iskola és az egyházak kapcsolata egyébként is kiváló, számos olyan program van, melyet az iskola és az egyházak közösen szerveznek a gyerekek lelki épülésére: pl. az évközi oratórium, amely segít a hétvégi szabadidő hasznos eltöltésében, tehetségfejlesztésben és a felzárkóztatásban.

Kiemelten kezeljük az idegen nyelv oktatását. A szülői igényt felismerve a gyerekeknek már első osztálytól kezdve lehetőségük van angol vagy német nyelvet tanulni. Az első három évben megalapozzuk a negyedik osztálytól induló emelt szintű, mindennapos nyelvoktatást. Ennek eredményeként sok tanulónk 8. osztályban Junior Nyelvvizsgát tesz, mely a középiskolai felvételinél előnyt jelent.

Iskolánk nevelési-oktatási programja gyermekközpontú. A hagyományos oktatási formák mellett igyekszünk olyan egyéni bánásmódot segítő, fejlesztő pedagógiai módszereket alkalmazni, mellyel a gyerekek nemcsak fejlődnek, hanem játékos módon tanulják meg a társas együttélés fontos szabályait.

A törvényi előírásoknak megfelelően lehetőséget biztosítunk mind az egész napos oktatásra, mind arra, hogy a szülő igény esetén gyermekét a tanítás után hazavihesse.

A szakos ellátottság iskolánkban 100%-os, tanáraink nagy része szakvizsgázott pedagógus, és rendszeresen vesznek részt olyan továbbképzéseken, amely biztosíték arra, hogy képesek a változó környezeti igényeknek maximálisan, rugalmasan megfelelni.

Az iskolánkban folyó munka hatékonyságát mi sem bizonyítja jobban, mint hogy az Országos Kompetenciaméréseken évek óta jóval az országos átlag felett teljesítenek tanulóink, mind matematika, mind szövegértés területén.

A továbbtanulási mutatóink – mely az iskolákban folyó oktatómunka színvonalát jellemzi -, a középiskolák visszajelzései és a versenyeken elért eredmények, díjak, kitüntetések is igazolják oktató-nevelő munkánk hatékonyságát.

Mindannyian tudjuk, hogy az iskolaválasztásnál kiemelkedő fontosságú a tanító néni személye. A 2016/2017-es tanévben az egész napos osztályt Ivánka – Tóthné Sztankovics Szilvia (Szilvi néni) és Juhászné Csúzi Erika (Erika néni) vezeti, míg a párhuzamos első osztály Nagy Éva Valéria (Éva néni) vezetésével bontogatja szárnyait.

Tanítóink mindegyike azt a szemléletet vallja, hogy az első osztály átmenet az óvoda és iskola között, és ennek megfelelő módszereket alkalmaznak az olvasás, írás és a matematika megalapozása során. Mindez azt jelenti, hogy a tanulás mellett nagyon sok időt fordítanak a játékra is.

Az egyéni fejlesztést segíti még az iskolához szorosan kötődő Pedagógiai Szakszolgálat, ahol logopédus, fejlesztő pedagógus és pszichológus közösen segít a tanulási nehézségek mielőbbi leküzdésében.

Hagyományainkhoz illeszkedően idén is megrendezzük a Suli-váró programsorozatot, ahol a kedves szülők, és gyermekeik megismerkedhetnek a leendő tanító nénikkel.

A Suli-váró időpontjai:  16:30

2016. április 6. (szerda)

 és

2016. április 13. (szerda)

 A programsorozaton nemcsak azt láthatják, hogy milyen a tanító nénik személyisége, hanem azt is, hogy milyen módszerekkel képes tanulásra hangolni a gyerekeket. Ezáltal könnyebb lesz az átmenet az óvoda és az iskola között, hiszen a gyerekek –  már megismerve az iskolát – nyár végén ismerősként léphetik át az iskola kapuját.

Reméljük, hogy nemsokára Önöket és gyermekeiket is üdvözölhetjük a Mogyoródi Szent László Általános Iskola diákjainak, szülőinek és pedagógusainak nagy családjában!

2016. március
Az iskola dolgozói

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás