Miért fontos nyelveket tanulni?

Az idei nyelvi hetet iskolánkban a fenti gondolat jegyében rendeztük meg. Egy vidám országismereti vetélkedő után záróestünkre volt tanítványainkat hívtuk meg. Úgy gondoltuk, a személyes tapasztalat lehet a leginkább meggyőző, inspiráló a nyelveket tanulók számára. Volt diákjaink egy része külföldről küldött videóban beszélt saját tapasztalatairól, hatan pedig személyesen mondták el, ők hogy boldogultak az iskolánkban kapott nyelvi alapokkal, és miért fontos számukra a nyelvtudás.

Itt szeretnénk köszönetet mondani mindnyájuknak: Erdős Fanninak, aki Southamptonból gondolt ránk; Anais Voskinak, aki most Kölnben dolgozik; és a Magyarországon dolgozóknak, tanulóknak: Gölöncsér Bernadettnek, Pásztor Zsófinak, Kiss Máténak, Toma Szilvinek, Kéri Rebekának és Kralovics Antalnak. Öröm volt hallgatni őket!

Tanítványaink is igyekeztek megragadni a lényeget a nyelvtanulás fontosságával kapcsolatban, s egy projektverseny keretében összegyűjtötték, miért kell nyelveket tanulni. Néhány ötletük elgondolkodtató: „Ha nyelveket beszélek, mások azt gondolják rólam, hogy okos vagyok.” „Olyan filmeket nézhetek meg a neten, amelyek még meg sem jelentek a magyar mozikban.” „ Könnyebb csajozni, ha azt gondolják a lányok, nem magyar vagy.” J

Nagy fába vágtuk a fejszét nyelvszakos kollégáimmal és a gyerekekkel: angol és német nyelvű bemutató filmet készítettünk az iskolánkról. Sok nevetés és aggodalom után elkészültek a művek, s a zárónapon együtt néztük meg ezeket. Hamarosan iskolánk honlapján is láthatóak lesznek.

Végül álljon itt azoknak a névsora, akik az idei tanévben a legkiemelkedőbb eredményeket érték el a nyelvtanulás terén.

Angol nyelvből: Ujhelyi Zsófia, Nagy Dávid, László Henrietta, Privitzer Bendegúz, Krekó Csaba, Ilauszki Katalin, Romvári Boldizsár

Német nyelvből: Farkas Barnabás, Juhász Janka, Gódor Réka, Kovács Lujza, Gódor Vilmos és Játékos István.

Valamennyiüknek gratulálunk!

Kériné Kurucz Rózsa

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás