Magyar kultúra napja az iskolában

Magyar kultúra napja az iskolában

 

Január 22-én hagyományainkhoz híven vetélkedőt szervezett munkaközösségünk felsős tanulók számára. Négy fős csapatok jelentkezését vártuk. Örömünkre szép számmal jelentkeztek gyerekek.    Idén a New York Kávéház színes világa, ill. Weöres Sándor gyermekversei köré csoportosítottunk feladatainkat. A kávéházhoz sok színes, érdekes történet kötődik, íróink, költőink szinte az egész életüket ott töltötték. Készült ehhez feladatlap, továbbá az ott fogyasztható sütemények is terítékre kerültek. A gyerekek felidézték, elénekelték Weöres Sándor dalait, összekeveredett versszakokat raktak rendbe, képrejtvényeket fejtettek meg. A délután méltó lezárásaként új kollégánk, Horváth Tivadar szavalt mindannyiunk örömére. Vidám délutánt töltöttünk együtt!

 

A két első helyezett csapat tagjai a következők: Juhász Dorottya 7.b, Klacsán Nóra 8.b, Koppány Lili 8.a, Pásztor Gréta 7.b, Tóth Sarolta Rózsa 8.b és Vas Vanda 8.b osztályos tanulók. Gratulálunk nekik!

Marjai Zsuzsanna