Ismét elkezdtük! Új szőnyegen!

Mint ahogyan az lenni szokott, a nyári tespedés után elkezdtük a komoly munkát az őszi-téli nagy versenyekre. Az évek óta várt új szőnyegünkön! Ami nagyobb, könnyebb és három perc alatt fel- és lerakható. Ebben a hírben sokkal több van, mint ami első olvasatra tűnik. Lássuk a paramétereket:

méret: 140 négyzetméter

szín: sárga(kanári)

anyag: polifoam

technológia: leporelló

finanszírozó: Magyar Birkózó Szövetség (1,6 millió forint)

szállítást végezte: Paulovits Géza Polgármester Úr (saját költségén, köszönet érte!)

előny: gyors fel- és lerakás

ezáltal: differenciált edzés

Na, ez itt a lényeg. Ezek után meg tudjuk oldani tanult kollegámmal, Mertse Ádámmal egyetemben, hogy a közös első másfél óra után a kezdőket hazaengedjük és a további félórában jóval magasabb intenzitással, nehézségi fokkal már csak 8-10 versenyzővel foglakozzunk. Ebben látom a szakmai előremozdulás zálogát.

A nyárról. Sleisz Gabi és Kéri Zoli történelmi tettet hajtott végre, hiszen az első alkalommal megrendezett Európa Játékokon, Bakuban, a magyar válogatott tagjaként küzdhetett. Sajnos kevés sikerrel. Egy meccsesek voltak. Zotya a német sráccal szemben maradt alul egyetlen egy nyomorult kiléptetéssel, Gabi ennél egyértelműbben veszített. Fiamnak még érni kell a felnőtt világszínvonal mezőnyébe, sokkal vagányabb, beválalósabb birkózást kell produkálnia a szőnyegen. Gabi a rengeteg sérülés után keresi a formáját. A kocka has már adott, jöhet a hatékony birkózás. Ezt erősíti meg a las vegasi világbajnokságon nyújtott produktuma.

Kiválóan sikerült a nyári edzőtáborozásunk a gyerekekkel. Három helyszínen, Mogyoródon, Velencén és a Soroksári Duna-ágon dolgoztuk meg egymást. Legyen annyi elég, ezt a majdnem hetet komplett nyaralásként éltem meg, igaz úgy, hogy a már diplomás edzőkollegám, Mertse Ádám a munka dandárját átvállalta. Ígéretes pálya áll előtte! De most számunkra elsődleges cél a felnőtt válogatottság 98 kg-ban. Ádám keményen hajt, két éven belül össze kell jönnie. Zoli jövő évi 80 kilós válogatottságát szerintem senki nem veszélyeztetheti, nagyon meggyőzően hajt a céljai felé. Kétségem sincs, hogy el is éri. Én Gabiban is bízom!

Hajrá Mogyoród!

KZ

 

Lehet, hogy ezek is tetszenek...

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás