Az iskolakezdés fontos fordulópont a gyermek és a család életében

Kedves Szülők!

Az iskolakezdés fontos fordulópont a gyermek és a család életében egyaránt. Meg kell hozni a döntést „Hova is járjon iskolába a gyerek?” Mindenki szeretne jól dönteni, hiszen ezzel a döntésünkkel elindítjuk a gyermekünket egy úton, amely reményeink szerint jó irányba vezet. Azt, hogy ez az út mennyire lesz nehéz, mennyire szól majd csak a tanulásról, az állandó küzdelemről, vagy esetleg mind- amellett, hogy néha rögös, mégis szórakoztató, élvezhető lesz, nagyban befolyásolja, hogy milyen iskolát választunk. Ezért is olyan nehéz a döntés!

Persze nagyon sok szempont létezik. Bizonyára sokan utánanéznek az iskolák eredményeinek: kompetenciatesztek, továbbtanulási arányok, tanulmányi versenyek, iskolák országos rangsora. Másoknak nagyon fontos az iskola pedagógiai programja, a nevelési elvek, vagy éppen az, hogy milyen szakköröket, sportfoglalkozásokat kínál. Különbözőek vagyunk, mindenki mást tart fontosnak. Mind- amellett, hogy fenti szempontok egyike miatt sincsen okunk szégyenkezni, hiszen az iskola tanulói évek óta az országos átlag fölött teljesítenek a kompetenciateszteken, kiválóan képzett, tapasztalt pedagógusok készítik fel őket a középiskolára, számtalan tanórán kívüli programlehetőségből választhatnak; mi a legfontosabbnak mégis azt tartjuk, hogy a gyerekek jól érezzék magukat az iskolában.  Ez csak akkor lehetséges, ha családias a légkör, ha a gyermek otthon érzi magát az iskolában és a magáénak érzi azt, ha a közösség tagjaként érzi a támogatást és a segítő szándékot minden oldalról, ha jó a hangulat és a közös célok összekovácsolják a társaságot.

Büszkén mondhatom, hogy ebben igazán jók vagyunk! Példaértékű az a támogatás, amit a Szülői Munkaközösség kap minden irányból:

Mogyoród Nagyközség Önkormányzata rendszeresen térítésmentesen bocsátja rendelkezésünkre a különböző rendezvényeinkhez szükséges helyszíneket, legyen szó a kis tornateremről, vagy akár a nagy sportcsarnokról. Minden kezdeményezésünket készséggel támogatják, részt vesznek a helyszínek előkészítésében, a szervezésben és nem utolsó sorban anyagi hozzájárulással is igyekeznek segíteni.

A szülőkre is mindig számíthatunk. Minden rendezvényünkön közreműködnek, segítenek a szervezésben, a lebonyolításban egyaránt. Díszítenek, lufit fújnak, padokat hordanak, kiszolgálnak a büfében vagy egyszerűen csak figyelnek a gyerekekre, buzdítják őket pl. a vetélkedőkön. Ha szükség van rá, az anyukák sütit sütnek, az apukák bejönnek akár hétvégén is fúrni, faragni. Tavaly nyáron a Föld napja alkalmából együtt szépítettük az udvart, virágot ültettünk, padokat csiszoltunk, festettünk. A munkán kívül anyagiakkal is hozzájárulnak az iskola szépítéséhez: szülői felajánlásból volt, hogy egy teljes osztályterem került felújításra, az új udvari padokat is részben szülői támogatásból sikerült beszerezni, nemrég pedig a lépcsők dekorációja is így valósult meg. A következő nagyobb tervünk egy játszótér kialakítása a hátsó udvaron. Ezzel kapcsolatban is több szülő jelezte már, hogy számíthatunk a támogatására.

A tanári kar részéről is sok segítséget kapunk. Legyen szó a farsangi díszek elkészítéséről, szervezésről vagy akár az arcfestés lebonyolításáról, mindenben nagyon segítőkészek. A községi rendezvényeken képviselik iskolánkat, készséggel tájékoztatnak, mesélnek, igyekeznek kedvet csinálni a gyerekeknek az iskolához. Az iskola vezetése pedig rugalmas hozzáállásával nagyban hozzájárul rendezvényeink sikeréhez.

A helyi sportegyesületek is szerves részei az iskola életének. Mindamellett, hogy számos sportolási lehetőséget biztosítanak az iskolán belül illetve azon kívül, igyekeznek hozzájárulni az iskolai környezet szépítéséhez is. A Mogyoród Községi Sportkör jóvoltából reményeink szerint nemsokára megszépül az iskola udvara és a jelenlegi betonos pálya mellett kialakításra kerül egy időjárásálló borítással rendelkező kisméretű sportpálya, a szünetben focizó fiúk nagy örömére.

De nem csak azok segítik a mogyoródi iskola fejlődését, akiknek közvetlen kapcsolata van az intézménnyel. Rengeteg támogatást kapunk a helyi vállalkozásoktól, mind anyagi jellegűeket, mind pedig tárgyi felajánlásokat pl. tombolanyereménynek.

Sokáig lehetne még sorolni mindazokat, akiknek szívügye a mi iskolánk jobbá, szebbé tétele. Számunkra mindez azt jelenti, hogy az intézmény fontos szerepet játszik a mogyoródi közösség életében. Annak a közösségnek, amelynek részei önök és az önök gyermekei is, és amelynek még inkább a részévé válnak azzal, ha ide járnak iskolába. Mogyoródra nem csak a lakhelyükként fognak tekinteni, hanem ide kötik majd őket a barátságok, rengeteg közös élmény, fontos közösségi események, együtt átélt pillanatok. Az otthont, a biztonságot, a gyökereket jelenti majd számukra nem csak az a pár négyzetméter, amin a család él, hanem az egész falu, a mogyoródi közösség. Hisszük, hogy egész életre szóló ajándék, ha a gyerekeket ugyanazok veszik körül falakon belül, mint kívül. Ez a kötődés csak akkor alakul ki, ha itt nőnek fel, ide járnak iskolába. Ez a kötődés meghatározza gyermekkorukat, identitásukat és biztos alapja lesz személyiségfejlődésüknek.

Ezt adja Mogyoród, ezt adja a mi iskolánk.

 

Szülői Munkaközösség

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás