Április 15-én ügyelet – 2 órás sztrájk

Kedves Szülő!

A lenti okok miatt 2016. április 15-én iskolánkban 8-10 óra között kizárólag felügyeletet tartunk, a tanítási órák 10 órakor kezdődnek.

 A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete 2016. március 9-én bejelentette a kormánynak sztrájkköveteléseit, köztük a gyermekek, tanulók terheinek csökkentését, a szakközépiskolák közismereti óráinak csökkentésével kapcsolatos intézkedések leállítását, az érettségi követelmények nem felmenő rendszerben történő bevezetésének visszavonását. A sztrájktárgyalások a kormánnyal megkezdődtek. A törvény lehetőségeivel élve, nyomásgyakorlás céljából bejelentettük, hogy – a tárgyalások folytatásával párhuzamosan –

2016. április 15-én pénteken 2 órás figyelmeztető sztrájkot tartunk reggel 8-10 óráig.

 A KLIK elnökével történt egyezség értelmében, az intézmény gondoskodik a beérkező gyermekek felügyeltéről. Ennek megszervezése – a nem sztrájkoló kollégák és az oktatást segítő alkalmazottak részvételével – az intézményvezető feladata. Mivel a sztrájk munkavállalói jog, és a fenti időpontra szervezett munkabeszüntetés jogszerű, ezért abban bárki részt vehet az iskola munkavállalói közül. Közben is lehet csatlakozni, ezért előre nem tudható pontosan, hogy gyermeke pedagógusai közül hányan fognak abban részt venni. Ezért kérjük, hogy amennyiben meg tudja oldani gyermeke felügyeletét a fenti időben, jelezze az intézményvezetőnek!

Együttműködését köszönjük.

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének sztrájkbizottsága

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás